Alicja po drugiej stronie lustra, Jerzy Szyłak & Jarosław Gach

Timof i Cisi Wspólnicy, 2008

Liczba stron: 48

Komiks jest wariacją na temat Alicji, która znajduje się po drugiej stronie lustra. Z tym, że Alicja w tym tomie jest seksowną młodą brunetką, która często pojawia się bez ubrania, opatulona tylko w rozchylający się prochowiec, tak jak ją widzimy na okładce.

Powiem tak, nie bardzo wiem o co w tym wszystkim chodzi, więc nie będę streszczała fabuły. Na poszczególnych stronach dzieje się bowiem wiele, Alicja gra w szachy, wygrywa rozgrywkę, a następnie wychodzi na powierzchnię aby powtórzyć te same ruchy, które wykonywała na szachownicy. Wciąż coś wybucha, strzela, pędzi, niszczy i demoluje poszczególne plansze komiksu. Alicja wychodzi cało z tego zamieszania i wypełnia tajemniczą misję. Oprócz postaci znanych z powieści Lewisa Carrolla, pojawiają się zwierzątka z Kubusia Puchatka oraz daleka krewna Królowej Śniegu.

Bardzo dynamiczne rysunki, atmosfera postindustrialna zmieszana z formułą baśniową nadają komiksowi charakteru, jednak nie ułatwiają zrozumienia. Odniosłam wrażenie, że zeszyt ten powstał ku uciesze autorów, z których jeden wymyślił postać współczesnej Alicji oraz jej przygody, a drugi lubi rysować dynamiczne i pełne ekspresji plansze. Mnie jednak brakowało typowej fabuły, odpowiedzi na pytania dlaczego? skąd? dokąd? Jestem trochę rozczarowana tym komiksem, bo oczekiwałam bardziej rozbudowanej i składnej opowieści.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *