Bromba i inni, Maciej Wojtyszko

Nasza Księgarnia, 1989

Liczba stron: 126

Ci, którzy przeczytali „Brombę i filozofię” oraz „Brombę i psychologię” wiedzą już co nieco o dziwnych stworkach zamieszkujących książki Macieja Wojtyszki. Kto jest ciekaw ich pochodzenia oraz chciałby poznać garść faktów na ich temat powinien sięgnąć po „Brombę i innych.”

Bromba jawi się jako główny mierniczy – w swojej wielkiej torbie nosi miarki, termometry, linijki i notesy, w których notuje zebrane pomiary. Marz jej się jedno uniwersalne urządzenie mierzące wszystko. Kajetan Chrups jest detektywem, który jest pomocny w rozwiązywaniu spraw beznadziejnych. To on rozwikłał niezwykle skomplikowaną kryminalną sprawę, w którą zamieszany był Kot Makawity. Poznajemy również początek wielkiej miłości Malwinki i Fikandra. Wiemy czym na co dzień zajmują się Fumy i kto doręcza listy i telegramy na „wczoraj”.

Lubię o nich czytać i wyobrażać sobie ich świat, w którym wszystko wygląda trochę inaczej. Niezmienne pozostają uczucia, przyjaźń, miłość, ciekawość świata. Na przykład Nulek porzuca swoją rodzinę zainstalowaną w samochodzie, nie wyściubiającą nosa poza karoserię i zainteresowaną tylko działaniem maszyny. Rusza w świat, przyciąga go jezioro i przyroda. Jak jego decyzję przyjmie rodzina? Więcej Wam nie zdradzę, ponieważ chciałabym żebyście sami, niezależnie od wieku, zajrzeli do książek o Brombie i jej przyjaciołach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *