Cokolwiek uczyniliście, PM Nowak

cokolwiek uczyniliscie PM NowakCzarna Owca, 2015

Liczba stron: 344

Bardzo mi się podobały dwie poprzednie części cyklu o policjancie Zakrzeńskim i prokuratorze Wilku. Tej trzeciej, najnowszej, trochę się obawiałam ze względu na tematykę… kościelną. Sprawa, której przyglądać się będzie niezgrany, dziwaczny duet strażników prawa skupia się na klerze.

Do Wilka najpierw trafia list wysłany ze Stanów Zjednoczonych, a następnie jego nadawca we własnej osobie. Jego sprawa dotyczy molestowania seksualnego przez księdza z parafii, obok której mieszkał w dzieciństwie. Wilk jest bezradny, ponieważ sprawa uległa przedawnieniu, a ofiara nie pamięta jak nazywał się ksiądz pedofil. Prokurator ma jednak obawy, że pokrzywdzony będzie chciał wziąć sprawy w swoje ręce, musi go więc odnaleźć.

Zakrzeński zostaje zaproszony do udziału w śledztwie dotyczącym napadów na księży wracających z kolędy oraz aktów wandalizmu na terenach przykościelnych i cmentarnych. Ma nieco inny pomysł na śledztwo niż pozostali zaangażowani w nie policjanci, psycholog policyjna oraz poproszony do współpracy zakonnik. W tym samym czasie zgłasza się do niego prokurator Wilk z prośbą o pomoc w sprawie molestowania, która nie daje mu spokoju. I wtedy akcja rusza pełną parą do przodu.

Jeśli podczas lektury poprzednich części odczuwaliście niedosyt napięcia i mrożących krew w żyłach akcji, tutaj dostaniecie ich z nawiązką. „Cokolwiek uczyniliście” to nie jest drętwa, kościelna książka, lecz rasowy thriller, w którym następują częste zwroty akcji, podejrzenie pada raz na jedną, raz na inną osobę, krew leje się obficie, postaci skrywają więcej niż ujawniają, a Wilk i Zakrzeński miotają się między tym wszystkim próbując rozsupłać splątane nici kilku życiorysów. Jeśli do tego dodamy specyficzny humor, otrzymujemy prawdziwą petardę 🙂 Doskonale się bawiłam podczas lektury, więc i Was zachęcam. Polecam, bardzo, bardzo mocno!

PM Nowak – cykl z Zakrzeńskim i Wilkiem

  1. Ani jednej rzeczy…
  2. Na pokuszenie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *