Czyste sumienie, Charlaine Harris

Znak, 2011

Liczba stron: 299

Kolejna część przygód Lily Bard w prowincjonalnym miasteczku Shakespeare nie rozczarowuje. Bohaterowie znani z poprzednich części sprawili, że poczułam się jakbym spotkała się ze znajomymi, których ostatnio widziałam w wakacje. Lily wciąż sprząta okoliczne mieszkania – ma jednak mniej klientów, ponieważ wielu z jej pracodawców zginęło śmiercią tragiczną i niespodziewaną. Na szczęście coraz lepiej układa jej się z poznanym w dramatycznych okolicznościach prywatnym detektywem Jackiem.

W drodze z jednej pracy do drugiej Lily zauważa coś na wąskiej leśnej ścieżce. Kierowana ciekawością idzie sprawdzić zaparkowany między drzewami samochód. To, co znajduje na miejscu, studzi jej niepohamowaną ciekawość. W samochodzie siedzi zamordowana Deedra z Apartamentów Ogrodowych. Wszystko wskazuje na to, że zabił ją jeden z jej licznych kochanków, ponieważ Deedra znana była z bardzo rozwiązłego stylu życia. Sprawę prowadzi kobieta – szeryf, z którą Lily nie może się za bardzo dogadać. Niestety, to nie ostatnia przykra sprawa, która ma miejsce w Shakespeare.

Ta część mogłaby nosić tytuł „Seks, kłamstwa i kasety video,” gdyby tylko ten tytuł nie był zajęty przez film popularny dobre kilkanaście lat temu. Wszystkie trzy elementy tej nazwy są istotne w powieści. Warto sprawdzić 🙂

Nie jest to literatura najwyższych lotów i istotne jest aby o tym wiedzieć zanim sięgnie się po książkę. Seria o Lily Bard to czytadło, które jest doprawdy zajmujące – świetne na podróż lub jako odskocznia po ciężkim dniu. Najlepiej czytać książki po kolei, ale jeśli ktoś sięgnie wyrywkowo po jeden z tomów, to też nie stanie się żadna krzywda. Ja jestem zwolenniczką cyklu i chętnie sięgam po kolejne ukazujące się na polskim rynku powieści. Zachęcam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *