Czytam modnie – mini poradnik ;)

Dopadło mnie. Poczułam nieodpartą potrzebę bycia trendy w tym, co robię najchętniej, czyli w czytaniu. Nie poszłam jednak na skróty i nie kupiłam najpopularniejszej ostatnio książki z szarym krawatem na okładce ani innego bestsellera empiku.

Biorąc pod uwagę fakt, że samo czytanie stało się snobizmem w pewnych środowiskach, wystarczyłoby po prostu chodzić tu i tam z książką, pokazać się z nią w paru publicznych miejscach, napisać na blogu, że się to i owo przeczytało. Jako że piszę głownie o książkach, więc ta forma pokazywania, że czytam nie jest zbyt spektakularna. Co innego gdybym pisała o kieckach lub szminkach – wtedy wrzucenie wpisu o książkach mogłoby mnie nobilitować w oczach współpisaczy o fatałaszkach.

W takich okolicznościach po prostu musiałam dla siebie znaleźć coś innego, co w książkowej blogosferze trudno dostępne, a zatem „trendy”. Moje modne czytanie jest bardziej wyrafinowane i objawia się na wielu polach.

Tu i tam błysnę charakterystyczną czarno-białą zakładką z cytatem z Dostojewskiego. Notatki robię w Słowackim. Luźne kartki spinam Sienkiewiczem. Zaintrygowanych moimi gadżetami częstuję kolorowymi i słodkimi Krasnoludkami Konopnickiej, krówkami z cytatem z Szekspira lub miętówkami z innym klasykiem. Tylko od czasu do czasu, gdy wzrok mój padnie na notesik z Coelho spadam na ziemię 😉

Wiem, że moje cosobotnie wpisy z cytatami miały sporą grupę czytelników. Ostatnio z różnych względów cytaty pojawiają się rzadziej, ale to nie znaczy, że przestałam je kolekcjonować. Poszłam nawet o krok dalej i odwiedziłam „Sklep z cytatami”, w którym zakupiłam kilka przedmiotów świadczących o „stylu” książkoczytacza i towarzyszących mi na co dzień. I ogromnie się cieszę, że my, czytelnicy, wreszcie możemy mieć coś ładnego, oryginalnego i na temat.

Sklep oferuje cytaty z literatury, ale nie tylko. Można nabyć cytat z Bruce Lee czy Lorda Vadera. Mnie najbardziej rozbawił mistrz cytatów na 365 dni roku:

Jak Wam się podobają gadżety z cytatami?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *