Dziewczyna, która igrała z ogniem, Stieg Larsson

 

No i przeczytałam!

Tym razem akcja koncentruje się na Lisbeth Salander, bo jest ona główną oskarżoną i poszukiwaną w sprawie morderstwa dziennikarza i jego narzeczonej. Do chwili nagłej śmierci, para ta zajmowała się sprawą traffickingu i handlem żywym towarem. Jednocześnie współpracowali z magazynem Millennium. Wszystko wskazuje jednoznacznie na winę Salander, jednakże motywy działania przestępcy są niezrozumiałe. Nie przeszkadza to mediom w nagłaśnianiu sprawy, kreowaniu Lisbeth na psychopatyczną, nieobliczalną morderczynię oraz grzebaniu w najbardziej intymnych szczegółach jej życiorysu.

Na szczęście są osoby, które nie wierzą w winę Salander. Jedną z nich jest oczywiście Blomkvist, który w tej powieści ma rolę drugoplanową, ale istotną dla całej rozgrywki kryminalnej. Okazuje się jednak, że dziewczyna ma więcej przyjaciół, niżby się spodziewała.

Akcja w książce pędzi, kolejne kawałki układanki kryminalnej zaczynają pasować do całości, dowiadujemy się co w przeszłości Salander spowodowało jej kłopoty z przystosowaniem się do reguł.

Znowu pochłonęła mnie fabuła tej powieści i ciekawy wątek sensacyjno-kryminalny, trudno było mi się oderwać od książki, siedemset stron mignęło mi przed oczami w rekordowo krótkim czasie. Polecam i czekam na ostatnią (szkoda) część trylogii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *