Emily. Tajna księga dziwów, Rob Reger

Nasza Księgarnia, 2007

Liczba stron: 68

Kiedy ostatnio składałam zamówienie w sklepiku Naszej Księgarni dorzuciłam jeszcze tę małą książeczkę. W ciemno. Zupełnie nie wiedziałam czego się po niej spodziewać. Kiedy otworzyłam paczkę okazało się, że Emily jest komiksem – komiksem specyficznym.

Emily jest nastoletnią dziewczynką, chudziną w czarnej sukience, która niewiele mówi, a wiele myśli. Jej świat to czarne koty, pająki, pajęczyny, magiczne znaki, tajemne mikstury, gotyckie klimaty i wyobcowanie. Przy tym jest niezwykle wrażliwa i odbiera świat wszystkimi zmysłami. Tworzy taką rzeczywistość jaką chce.

Książeczka wypełniona jest trójbarwnymi ilustracjami (czarny, biały, czerwony) oraz nikłą ilością tekstu. W niczym to jednak nie przeszkadza, ponieważ szybko okazuje się, że książka ma drugie dno. Każda strona, łącznie z okładką, zawiera elementy matowe i błyszczące, które widać pod światło. Odkrywanie ukrytych symboli i wyrazów jest świetną zabawą.

Mnie się podobało, ponieważ dawno temu byłam także mroczną dziewczynką noszącą czarne powłóczyste sukienki i ciężkie buty. I nawet wiem jakim osobom spodobałaby się ta książeczka. Nie proponujcie jej raczej nastolatkom zapatrzonym w kulturę plastik-fantastik, zrozumieją ją bowiem tylko mroczne umysły… 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *