Galeria bajek. Wiersze czytane obrazem, Michał Zawadka & Rafał Olbiński

galeria bajek michał zawadkaMind & Dream, 2015

Liczba stron: 112

„Galeria bajek” to książka nieco inna od znanych nam zbiorów wierszy. Przede wszystkim wyróżnia ją to, że każdy wiersz został przełożony na język angielski, więc zadowoli rodziców dwujęzycznych dzieci. Druga rzecz to ilustracje. Wykonał je Rafał Olbiński, uznany na świecie grafik i twórca plakatów. Po trzecie, wstęp napisał Tony Buzan światowy autorytet z technik uczenia się. Po czwarte, oprócz wierszyków, o których powiem więcej za chwilę, znajdziemy w niej obszerny rozdział dla rodziców, w którym autor pokazuje w jaki sposób rozwijać kompetencje miękkie u dzieci.

galeria bajek 1

Każdy wierszyk zawiera w sobie morał, uczy dobrych nawyków, właściwych postaw, cech niezbędnych w dorosłym życiu. Podczas lektury wierszy można rozmawiać z dziećmi o asertywności, korzyściach płynących z pracy w grupie, przykrych konsekwencjach odkładania na później realizacji swoich marzeń oraz ślepego naśladownictwa innych ludzi. Do pracy nad kształtowaniem właściwych postaw u dziecka przydadzą się zebrane pod koniec publikacji pomysły na gry i zabawy, które można wykorzystać również w większej, na przykład, przedszkolnej grupie.

galeria bajek 2

„Galeria bajek” jest książką interaktywną, można ją wykorzystać na różne sposoby. Rodzic czy opiekun grupy przedszkolnej lub wczesnoszkolnej może zaproponować dzieciom rozmaite zabawy: od językowych począwszy, na coachingowych skończywszy. Wspaniałe ilustracje rozwijają wyobraźnię, a najlepsze jest to, że książka zawiera również obrazki do kolorowania zawierające niewiele szczegółów, więc odpowiednie nawet dla małych dzieci. Jeśli macie dzieci lub pracujecie z nimi, zainteresujcie się tą książką, dzięki zawartym w niej radom i wskazówkom można zrobić dużo dobrego dla przyszłości dzieci, połączyć zabawę z nauką i wychowaniem.

Zamieszczone zdjęcia pochodzą ze strony wydawcy Mind&Dream.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *