Jestem świadkiem w Brudnej grze

Otrzymałam dziś wezwanie na przesłuchanie w roli świadka w sprawie zabójstwa. Na skutek jakichś zaniedbań dotarł do mnie również makabryczny dowód rzeczowy. O, proszę, zobaczcie, co wyjęłam z koperty:

 

Jak doszło do zbrodni i kto za nią odpowiada? To się powinno wkrótce wyjaśnić. Rozwiązanie zagadki znajdziecie w książce Nikodema Pałasza pt: „Brudna gra”.

Gwiazda światowego sportu Artur Malewicz wygrywa w mistrzowskim stylu ostatni turniej sezonu – World Championships w Londynie. Następnego dnia zostaje zamordowany w swoim ekskluzywnym mieszkaniu. Rozpoczyna się śledztwo, które wstrząśnie środowiskiem polskiego tenisa, a także światem gwiazd i polityki.

Powieść zawiera w sobie intrygującą zagadkę, rozbudowaną, wielowątkową fabułę i precyzyjną analizę pracy policji. Soczysty język, dokładnie skonstruowane postaci oraz nadzwyczajna wrażliwość na szczegóły to cechy wyróżniające tę pozycję wśród kryminalnych debiutów. To wszystko sprawia, że pierwszy polski kryminał dziejący się w świecie profesjonalnego sportu jest propozycją dla koneserów gatunku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *