Kawalerka, Weronika Przybylska

kawalerka2

Dwie Siostry, 2016

Liczba stron: 32

Miniaturowa książeczka, wielka treść. Minimalistyczne rysunki i teksty, potężny przekaz. Chcecie wiedzieć więcej?

Projekt tej książki zdobył pierwszą nagrodę jury w I edycji międzynarodowego konkursu na projekt ilustrowanej książki dla dzieci JASNOWIDZE. Czym ta czarno-biała broszurka zachwyciła jury? Podejrzewam, że tym samym, czym czaruje czytelników.

„Kawalerka” opowiada panu Józku, który mieszka w maleńkim mieszkaniu. Czuje się w nim samotny. Rozmiary lokum nie pozwalają na zapraszanie gości, trudno nawet rozegrać w nim partyjkę szachów z kolegą. Pan Józek wpada na pomysł, żeby przygarnąć jakieś zwierzę, ale ta myśl również nie ma szans na powodzenie. Czyżby właściciel mieszkania był skazany na wieczną samotność, nudę i marazm? Otóż nie, bo na miłość zawsze znajdzie się miejsce, nawet w miniaturowej kawalerce.

kawalerka1

Minimalizm  książeczki rekompensują rozkładane strony oraz treść, która aż prosi się o dopowiedzenia i rozwinięcie w rozmowie z małym czytelnikiem. Czym bowiem różni się miłość od przyjaźni czy przywiązania do pupila? Dlaczego w przypadku miłości można rozwiązać wszystkie problemy? Czy kawalerka musi ograniczać mieszkającego w niej kawalera?

Jestem pewna, że „Kawalerka” zaintryguje rodziców, być może również skazanych na mieszkanie w przyciasnych mieszkaniach. Kieszonkowy rozmiar tej książki gwarantuje, że znajdzie się dla niej miejsce w najbardziej zapełnionych biblioteczkach. Polecam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *