Koralina, Neil Gaiman

Znudzona dziewczynka trochę zaniedbywana przez swoich zajętych, ale kochających ją rodziców trafia przez tajemnicze drzwi do innego świata. Odkrywa tam dom niemal identyczny z tym, który zajmują jej rodzice oraz rodziców niemal identycznych ze swoimi. Świat początkowo wydaje jej się prawie idealny, ale wkrótce pozbywa się złudzeń co do intencji swojej drugiej matki z oczami z guzików.

„Istotnie druga matka ją kochała. Kochała ją jednak tak jak skąpiec pieniądze albo jak smok swoje złoto. Koralina wiedziała, że w guzikowych oczach drugiej matki jest jedynie własnością, niczym więcej. Domowym zwierzątkiem, które przestało bawić swoją panią.”

Zaborczość drugiej matki doprowadza prawie do tragedii i Koralina musi stawić czoło wielu niebezpieczeństwom aby uratować swoją skórę oraz swoich najbliższych. Pomaga jej kot, przemądrzałe, ale wierne zwierzę.

Morał wypływający z książki: rodziców trzeba szanować 🙂 Polecam jako niezłą rozrywkę dla dorosłych i dla starszych dzieci, młodsze mogą się bać. Czytania starczy na jeden wieczór lub popołudnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *