Kot który jadał wełnę, Lilian Jackson Braun

No nie! Miałam nie czytać kolejnych części. Tak sobie postanowiłam z obawy przed tym, co mogło nastąpić.

Jim Qwilleran, dziennikarz, dostaje od szefa propozycję redagowania nowego dodatku do Daily Fluxion. Gazeta ma nosić tytuł Stylowe Wnętrza. Qwilleran przyjmuje tę zaskakującą propozycję, chociaż nie ma pojęcia o designie i wnętrzach. Przygotowanie pierwszego numeru czasopisma okazuje się jednak łatwiejsze niż przypuszczał. Pomaga mu wzięty projektant, który namawia jednego ze swoich bogatych klientów do pokazania domu. Niestety, tuż po opublikowaniu gazety właściciel domu zostaje obrabowany, ginie jego cenna kolekcja żadów.

Kot Koko i jego pan tworzą zgrany team i na własną rękę próbują odnaleźć winnych popełnionego przestępstwa. Jim wierzy kotu, a kot naprowadza go jak umie i pomaga łączyć wątki. Może to i trochę naiwne, ale urocze i słodkie. Książki o kotach naprawdę wciągają, bo intryga kryminalna jest ciekawa, postacie charakterystyczne, akcja wartka.

No i niestety, stało się to czego chciałam uniknąć – a wszystko przez tę właśnie książkę. Polubiłam koty, polubiłam zagadki kryminalne rozwiązywane przez Qwillerana z pomocą kota Koko. I teraz mam problem, bo trudno dostać kolejne części cyklu „Kot, który…”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *