Książkowy poradnik prezentowy

Nie ma lepszego prezentu od książki. No chyba, że kilka książek 😉

W księgarni Merlin skrzaty pakujące książki przygotowane są na Wasze zamówienia i jeśli złożycie je do 19 grudnia szybciutko dostarczą je Wam za darmo do najbliższego kiosku Ruchu. Warto skorzystać, tym bardziej, że robiąc zakupy za pond 49 zł i płacąc masterpass, dostaniecie 15 zł rabatu 🙂 Szczegóły TUTAJ

Przygotowałam dla Was małą ściągę prezentową, jeśli jeszcze nie zdecydowaliście się na konkretne tytuły. Z nowości, które ukazały się w ostatnich tygodniach wyłuskałam kilka, które ucieszą starszych i młodszych i są na tyle uniwersalne, że mogą trafić do osób różnych zainteresowaniach. A książki dla dzieci na pewno zainteresują również starsze pokolenie, bo są naprawdę niebanalne i pięknie wydane.

Nić Ariadny to wielkoformatowy album przedstawiający mitologię i kulturę starożytnej Grecji za pomocą efektownie narysowanych labiryntów. Ta książka pełna jest ścieżek, które poprowadzą was przez świat mitów greckich. Każda z ogromnych ilustracji zaprasza czytelników do zabawy w poszukiwanie właściwej drogi na kolejną stronę, a przy okazji przedstawia im wybrane wątki wielkich antycznych opowieści. Nauka przez zabawę, a zabawa gwarantowana.

Historia obrazów dla dzieci to artystyczna podróż. Wspólnie z autorami dziecko odkryje dzieła sztuki w zadziwiająco różnych miejscach: na ścianach jaskiń, w laptopach, telefonach, czasopismach, gazetach, grach wideo i książkach. Pozna także artystów, którzy je stworzyli, na przykład Vincenta van Gogha. Ta książka otwiera oczy na świat pełen obrazów. Uwrażliwia na sztukę, pokazuje jej różne oblicza, zachwyca ilustracjami.

Opowieści dla chłopców, którzy chcą być wyjątkowi. 100 historii niezwykłych mężczyzn, którzy podjęli wyzwanie, by zmienić świat. Co to znaczy być mężczyzną? Czy aby udowodnić swoją męskość i pokazać, że jest się kimś, trzeba wykazywać się ogromną siłą, jak znani z bajek i legend dzielni rycerze, którzy ratują z opresji księżniczki i z zimną krwią zabijają smoki? Nic bardziej mylnego! Wyjątkowym mężczyzną można stać się na wiele sposobów i w wielu dziedzinach – o tym właśnie pisze Ben Brooks. Fascynujące, inteligentne, otwierające umysł opowieści.

Złoty atlas to pasjonująca historia odkryć geograficznych zilustrowana najrzadszymi, najpiękniejszymi mapami w dziejach kartografii. Fascynujące kompendium, pełne zaskakujących faktów, obficie czerpie z najnowszych badań. Urzekające ilustracje, rzetelne opracowanie, fascynujące historie. Książka absolutnie dla każdego, kto lubi wiedzieć więcej i czerpie przyjemność z oglądania oryginalnych ilustracji i map.

Trzecia Rzesza w 100 przedmiotach to zbiór symboli propagandy nazistowskich Niemiec. Wspomnienie Trzeciej Rzeszy przywołuje na myśl obrazy kolumn SS maszerujących defiladowym krokiem, wszechobecną swastykę, nurkujące stuki czy rozległe obozy koncentracyjne. Naziści dobrze wiedzieli, że otoczenie i przedmioty codziennego użytku mają moc kształtowania myśli. Flagi na ulicach, stadion narodowy, samochód marki Volkswagen Garbus – wszystko mogło się stać kanałem przekazywania ideologii. Było też codziennością milionów zwykłych ludzi, która została uchwycona przez Moorhouse’a. Napisana przystępnym językiem, bogato ilustrowana książka oferuje unikalne spojrzenie na życie w hitlerowskich Niemczech.

21 lekcji na XXI wiek zadaje pytania o to, jakie wyzwania stawia przed nami XXI wiek i zaprasza czytelnika do wzięcia udziału w debacie na temat naszych czasów. Harari z właściwą sobie lekkością, w krótkich rozdziałach, omawia i analizuje zjawiska, które dziś definiują cywilizację homo sapiens i wpływają na jej losy. Donald Trump, Brexit, fake newsy, biotechnologia, sztuczna inteligencja, rozszerzona rzeczywistość, dewastacja środowiska naturalnego, kryzys uchodźczy, terroryzm, schyłek liberalizmu. Co te zjawiska naszej codzienności mówią o człowieku i współczesnym świecie?

Polskie piękno. Sto lat mody i stylu. Ostatnie sto lat to prawdziwa modowa rewolucja. Nigdy wcześniej damski strój nie zmieniał się tak szybko. I tak efektownie. Dla słynących z urody Polek XX wiek był czasem walki: o wolną ojczyznę i o własne prawa. Wydawałoby się, że nie było wtedy czasu na zajmowanie się modą, ale to właśnie ona dodawała im odwagi i pozwalała poczuć się pięknie. Wyczucie stylu i wyobraźnia stały się ich wizytówką. Dziś mamy coś, czego naszym prababkom często brakowało. Ogromny wybór. To właśnie on czyni współczesną modę tak fascynującą. Ta książka jest również fascynującą opowieścią, ilustrowaną zdjęciami z epoki i współcześnie odtworzonymi stylizacjami.

Stulecie Winnych (trylogia z filmową okładką).  Stulecie Winnych to powieść, która pochłania bez reszty. Jest w tej trylogii ponadczasowość i prawda uniwersalna. Jest wreszcie wspaniała opowieść o rodzinie, której losy wpisują się w dramatyczne wydarzenia XX wieku. I trzy pary bliźniaczek. Jedna w każdym pokoleniu… Premiera co prawda przypada po świętach, ale warto mieć to wydanie na uwadze… zwłaszcza, gdy prezent robimy dla siebie 😉

2 miliony za Grunwald to historia, która zdarzyła się naprawdę. Matejko nawet w najczarniejszych snach nie mógł przypuszczać, że za sześćdziesiąt lat nadejdą takie czasy, w których polem bitwy będzie cały kraj! Siejące grozę czarne krzyże na białym tle pojawią się znowu. Tym razem na skrzydłach Luftwaffe. Wybuchnie II wojna światowa. Rozpocznie się też śmiertelna gra. Pojawią się ludzie, którzy będą chcieli zniszczyć obraz! Będą zabijać. Będą szukać i ścigać. Wyznaczą nagrodę, jak za największego przestępcę. Niektórzy oddadzą mu swoje życie i poświęcą życie najbliższych. Gdyby ta historia zdarzyła się w USA, cały świat znałby ją z licznych filmów. Joanna Jodełka w świetny sposób popularyzuje tę fascynującą opowieść.

Napiszcie, czy coś wpadło Wam w oko 🙂 Albo podeślijcie ten post swoim Mikołajom i Gwiazdorom, już oni będą wiedzieli, co z nim zrobić 🙂

Wpis powstał przy współpracy z księgarnią internetową Merlin.

3 odpowiedzi na “Książkowy poradnik prezentowy”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *