Near Death Experience – angielski gamebook, czyli powieść interaktywna

angielski gamebook near death experienceEdgard, 2015

Liczba stron: 208

Czym jest gamebook inaczej zwany powieścią interaktywną? To książka, w której czytelnik decyduje o przebiegu akcji wybierając jedną z kilku opcji. W przypadku książki, o której mowa, dodatkowo uczy się przy tym języka angielskiego, ponieważ prezentowany gamebook „Near Death Experience” jest nowoczesnym podręcznikiem do samodzielnej nauki. Łączy przyjemne, czyli czytanie, z pożytecznym, czyli ćwiczeniem rozumienia tekstu pisanego oraz rozwijaniem zasobu słownictwa na poziomie B2 do C1.

Na początku książki zamieszczono schemat, który pokazuje w jaki sposób korzystać z tego innowacyjnego podręcznika. Kolejne rozdziały zawierają tekst o długości 3-4 stron, podręczny słowniczek polsko-angielski na marginesie oraz kilka ćwiczeń, w których należy zastosować zwroty pochodzące z przeczytanego fragmentu.

gamebook

Na powyższym skanie (po kliknięciu obrazek się powiększy) widać mniej więcej jak to wygląda. Ale chciałam jeszcze zwrócić Waszą uwagę na to, co stanowi istotę powieści interaktywnej, czyli warianty dalszego ciągu. Pod tekstem mamy dwie strzałki, w zależności od tego, na jaki los skazujemy bohaterów, wybieramy stronę, do której przenoszą nas strzałki. Pomysłowe, prawda?

Pod koniec książki znajduje się także alfabetyczny spis słówek oraz klucz odpowiedzi dla zadań.

Według mnie to książka idealna do samodzielnej nauki. Interesującą treść (nie będę nawet pisała czego dotyczy, bo przecież można ją czytać na wiele sposobów) połączono z ćwiczeniami językowymi. Chcecie podszkolić język? Lubicie czytać? To książka dla Was!

2 odpowiedzi na “Near Death Experience – angielski gamebook, czyli powieść interaktywna”

  1. Dzięki Twojemu postowi, już wiem co kupię na prezent dla koleżanki, która chce szlifować swój angielski 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *