Nelly Rapp i białe damy & Nelly Rapp i czarownicy z Wittenbergi, Martin Widmark

nelly-rapp-i-biale-damyMamania, 2016

Liczba stron: 80

Nelly Rapp jest adeptką Upiornej Akademii – jak mało kto zna się na duchach, zjawach, siłach nadprzyrodzonych. Pewnego dnia otrzymuje od znajomej z Akademii przesyłkę zawierającą urządzenie do wykrywania duchów. Teraz musi jeszcze znaleźć miejsce, w którym mogłaby je wypróbować.

Rodzice Nelly (nie wiedząc nic o umiejętnościach córki, choć znając jej zainteresowania) zabierają ją na weekend w zamku, w którym straszy. Okazuje się, że zamek zamieniony w hotel podupada, nie ma w nim zbyt wielu gości, a ci, którzy przyjeżdżają są rozczarowani tym, że białe damy nie raczą się pojawiać. Nelly wypróbowuje swoje urządzenie i odnajduje duchy, lecz one nie mają zamiaru wychodzić z piwnicy…

nelly-rapp-i-czarownicy-z-wittenbergiMamania, 2016

Liczba stron: 80

Zbliża się wieczór Halloween. Do drzwi mieszkania rodziców Nelly puka dwóch dziwnych mężczyzn z odkurzaczem. Po ich wyjściu wszyscy nagle zaczynają się spieszyć, biegać, niepokoić. Wszystko staje na głowie. Po krótkim śledztwie Nelly odkrywa, że przybysze kradną ludziom czas i wynoszą go w wielkim worze. Musi zrobić coś, żeby ich powstrzymać. Pomoże jej zepsuty zegar na wieży w środku miasta.

To piąta i szósta część cyklu o Nelly Rapp. Nie znałam poprzednich, ale wygląda na to, że każda z książek zawiera odrębną historię, Jedyne, co warto wiedzieć przed lekturą dowolnej części, to fakt, że Nelly ukończyła Upiorną Akademię i nie boi się żadnych zjaw. Te minipowieści są nie tylko ciekawe, lecz również zawierają w sobie element edukacyjny. Nie jest on wyeksponowany, nie narzuca się czytelnikowi, ale podczas uważnej lektury dziecko zrozumie, że autor chce przekazać coś więcej. W historii białych dam dowie się, że być może nie powinno się wszędzie na siłę wtłaczać nowoczesności i że warto pomagać. W czarownikach dowie się jak cenny jest czas i jak łatwo go stracić.

Subtelny humor, zabawne ilustracje, ciekawe przygody, wartka akcja – to wszystko tu jest, więc nie widzę powodu, żeby Wasze dzieci nie czytały tej serii. Polecana jest dla czytelników w wieku 6-9 lat, ale trochę starsi chyba też będą zadowoleni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *