Pomysły na prezenty dla kochających czytanie

Zastanawiacie się co można sprezentować osobie kochającej czytać i otoczonej stosami książek? Lepiej nie ryzykować kolejnej książki, bo może się okazać, że taka leży już w drugim rzędzie. Spontanicznie przygotowałam wpis z kilkunastoma pomysłami na każdą kieszeń. Mam nadzieję, że taki przewodnik się przyda.

1. Wyspecjalizowany notatnik do spisywania przeczytanych książek, wrażeń z lektury i cytatów. Znalazłam dwa takie notesy, w dwóch wersjach językowych, dostępne w wielu miejscach stacjonarnie i online:

angielekiej – Moleskine Passions Book Journal

niemieckiej – Leuchtturm 1917 ExLibris Das Private Lesejournal

2. Firma Austeria również produkuje notesy literackie z gładkimi, kremowymi kartkami. Na okładkach reprodukuje portrety pisarzy. Znajdziemy notesy z Miłoszem, Kafką, Brunonem Schulzem, Papuszą i innymi. Można je kupić w księgarni Bookarest w Poznaniu oraz na ich stronie internetowej. Mój z Sandorem Maraiem wygląda tak:

3. W takich notesach trzeba mieć czym pisać. Ja jestem monotematyczna i zawsze piszę piórami Waterman. Nie wyobrażam sobie mazać długopisem w takim ładnym notesie. Rozpiętość cenowa tych piór jest duża, więc nie przerażajcie się kosztem zakupu zaprezentowanego modelu Elegance.

 4. Torby dla czytelników ze sklepu Książka w mieście. Dostępne w trzech wzorach:

5. Koszulki i bluzy Kurdemol, dostępne w wielu wzorach na Kurdemol – moda na czytanie:

 6. Kubek mola książkowego. Dostępny w sklepie Spod Lady:

 7. Zegar książkowy Karlsson, dostępny w kilku kolorach w sklepie 9design:

fot. 9design.pl

8. Gadżety ze Sklepu z cytatami (koszulki, torby, notesy, ołówki, cukierki, zakładki, kalendarze i sto innych:

 9. Talerze, notesy, magnesy z kolekcji Szymborska dostępnej w empiku:

10. Jeśli żaden z tych pomysłów Was nie przekonał, polecam zakupienie karty prezentowej do księgarni. Mól książkowy będzie doskonale wiedział na co ją wykorzystać.

Mam nadzieję, że udało mi się Was zainspirować. Udostępniajcie wpis swoim bliskim, żeby pomóc im w wyborze prezentu dla Was.

PS. To nie jest wpis sponsorowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *