Radość pisania

mo2

Nad białą kartką czają się do skoku
litery, które mogą ułożyć się źle,
zdania osaczające,
przed którymi nie będzie ratunku.*

Pisanie, zapisywanie, przepisywanie – to wszystko sprawia mi ogromną radość. Nie ma nic lepszego niż pióro i czysta kartka w ładnym notesie. Na przykład takim jak Moleskine z limitowanej edycji Radość pisania, przygotowanym we współpracy z Fundacją Wisławy Szymborskiej. Notesowi towarzyszy pióro Lamy z serii Safari w kolorze białym lub czarnym.

mo1

Notes jest w linie, na okładce ma wytłaczane inicjały W. S., na pierwszej stronie rękopis wiersza. Skuwka pióra ozdobiona jest reprodukcją podpisu noblistki. A teraz najważniejsze: cały dochód ze sprzedaży piór i notesów z tej kolekcji zostanie przeznaczony na fundusz zapomogowy wspierający pisarzy w trudnej sytuacji. Od 2013 roku takie wsparcie otrzymało już kilkadziesiąt osób.

To wyjątkowy zestaw – jest elegancki i nigdy nie wyjdzie z mody. Pióro i notes można nabyć w komplecie lub oddzielnie. Taki gadżet z pewnością ucieszy każdego, kto kocha czytanie, więc byłyby idealnym prezentem świątecznym. Obdarowując nim bliską osobę, czynicie podwójne dobro.

mo3

Zdjęcia można powiększyć – wystarczy kliknąć.

*fragment wiersza „Radość pisania” Wisławy Szymborskiej.

Notes do kupienia na przykład: TUTAJ, TUTAJ, TUTAJ i TUTAJ

W powyższych księgarniach warto też sprawdzić dostępność pióra.

Pióro: TUTAJ

3 odpowiedzi na “Radość pisania”

  1. Przydałaby się jeszcze informacja gdzie można te rzeczy kupić, szczególnie gdzie poza Warszawą. Może jakiś sklep internetowy?

  2. Ręczne pisanie to dla mnie terapia. Sam posiadam pióro Lamy Safari czarne o stalówce B, czyli dość szerokiej, ale piszę nim od święta 🙂 A ten zestaw jest piękny 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *