Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży

Na Targi poszliśmy się dopiero dziś. Posiłkując się harmonogramem wydarzeń wybraliśmy taką godzinę, kiedy działo się dużo. Przede wszystkim liczyliśmy na możliwość spotkania z Bohdanem Butenko, o którego jednej z książek pisałam TUTAJ. Dzisiaj nabyliśmy nowość – fotokomiks „O Kwapiszonie, niezwykłym Poznaniu, tajemnicy listu i…”. Udało się także zdobyć autografy obu twórców: Bohdana Butenki oraz Zbigniewa Szmidta.

Bardzo spodobała nam się opowieść Łukasza Wierzbickiego o

niedżwiedziu Wojtku, który służył w wojsku. Tak bardzo, że oprócz „Afryki Kazika”, którą dawno już chcieliśmy przeczytać, kupiliśmy również drugą powieść tego autora pt: „Dziadek i Niedźwiadek”. Łukasz Wierzbicki w otoczeniu dzieci podczas snucia historii o misiu wyposażony był w atrybuty żołnierza, min. wojskowy hełm.

Po zejściu ze sceny autor wciąż był do dyspozycji dzieci i ich rodziców. W towarzystwie maskotki misia podpisywał książki.

Gościem targów był także Andrzej Maleszka – autor najlepszej w ubiegłym roku ksiażki dla dzieci (recenzja wkrótce). Autor wyznał, że napisanie książki było dla niego znacznie prostsze niż pisanie scenariuszy filmowych. Pisząc powieść nie musi zastanawiać się jak przenieść akcję na ekran, zatem jego wyobraźnia moze działać bez żadnych hamulców. Niestety, jego powieści pt: „Magiczne drzewo” nie można było kupić na targach. Jednakże zapobiegliwi czytelnicy przyszi ze swoimi tomikami. Ja mam biblioteczny, zatem autografu nie przyniosłam.

Targi oceniamy pozytywnie – rzeczywiście były dla dzieci – zgromadzone eksponaty (drewniane rybki, zwierzątka, ptaszki) dzieci mogły dotykać, a nawet dosiadać. Wybór książek i audiobooków był zadowalający. Atmosfera przyjazna, choć połączenie tej imprezy z Targami Edukacyjnymi sprawiło, że w hali panował dość duży hałas. Wystawcy wydawali się trochę zmęczeni – nic dziwnego w tych wczesnych godzinach popołudniowych był duży tłok, wiele się działo, przychodziło wielu zainteresowanych i wielu, którzy za daleko zapuścili się zwiedzając stoiska tych drugich targów.

Jutro ostatnia okazja spotkania autorów i ilustratorów książek na Targach w Poznaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *