Torebki i trucizna, Dorothy Howell

Bellona, 2012

Liczba stron: 367

Haley Randolph po raz drugi na moim blogu i nie ostatni, mam nadzieję. 23- letnia Haley wciąż pracuje w domu towarowym Holt’s. Pieniądze, które dostała pod koniec pierwszej części zdeponowała na koncie, po uprzednim uszczknięciu znacznej sumy na zakupy. Pieczę nad jej kontem sprawuje była koleżanka z Holt’s, która ma przede wszystkim ochronić kapitał przed zamienieniem go w wagon markowych torebek. Haley zapisała się także do college’u. Nie po to by się czegoś nauczyć, ale po to żeby mieć papierek potrzebny do jakiegoś ewentualnego awansu. Dziewczyna wciąż ukrywa przed swoją elegancką i zamożną matką fakt, że dorabia sobie w podrzędnym domu towarowym. No i wciąż nie wie jak to jest między nią a Ty, który czasami daje jej zupełnie sprzeczne sygnały.

Podczas przyjęcia w Holt’s, Haley zastępuje jedną z kelnerek. Pod wpływem impulsu i z dobrego serca pomaga chorej dziewczynie i przebiera się w jej strój kelnerki. Niestety, posunięcie to staje się początkiem serii nieprzyjemnych zdarzeń. Podczas przyjęcia ktoś morduje Claudię – byłą dziewczynę Ty, zatrudnioną przy pokazie mody. Podejrzenie pada na Haley, która ma motyw i możliwość. Ale to nie jedyny kłopot tej torebkoholiczki…

Nie chciałabym mieć przyjaciółki takiej jak Haley. Za to uwielbiam o niej czytać. Z jednej strony dziewczyna ma zupełnie pusto w głowie, z drugiej potrafi nieźle pokombinować i nakręcić tak, że praktycznie nikt się nie orientuje, co chce ukryć. Zazwyczaj w obawie przed kompromitacją, Haley ukrywa fakty istotne dla śledztwa, co czyni ją główną podejrzaną. Naprawdę dziewczyna musi się mocno nagimnastykować żeby potem wskazać na sprawcę i zrzucić z siebie podejrzenia.

Nie jest to lektura dla tych, którzy kryminał muszą mieć na poważnie, z dużą dawką realizmu i naturalizmu. To książka dla tych, którzy chcą spędzić czas nie biorąc sobie na głowę dramatów rozgrywających się na świecie i którzy zgodzą się z tym, że czasem dramatem może być fakt, że nie można sobie pozwolić na kupno kolejnej markowej torebki 😉 Zachęcam do sięgnięcia po serię torebkową z Haley Randolph już tego lata!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *